Rize
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3

YILDIRIM: BUGÜN BİR AVUKAT VE BİR DOKTOR VAHŞİCE KATLEDİLDİ!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YILDIRIM: BUGÜN BİR AVUKAT VE BİR DOKTOR VAHŞİCE KATLEDİLDİ!
Abone ol

ANKARA KADIN KOLLARI BAŞKANI YILDIRIM: BUGÜN BİR AVUKAT VE BİR DOKTOR VAHŞİCE KATLEDİLDİ!


Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Av. Gizem Yıldırım, İstanbul'daki bürosunda katledilen Servet Bakırtaş ve
Konya Şehir Hastanesi'nde görevli olan Doktor Ekrem Karakaya'nın katledilmesine ilişkin açıklamada bulundu. Her sektörde şiddete dur demek için iktidarın radikal politikalar yürütmesi gerektiğini belirten Başkan Yıldırım:"Sağlık sistemi de, adalet sistemi de gün geçtikçe çöküyor."dedi.

Saldırıları esefle kınadığı ifade eden Başkan Yıldırım;"Bugün yine saldırı haberleriyle güne başladık. Önce meslektaşım avukat Servet Bakırtaş İstanbul'daki bürosunda  katledildi. Hemen ardından Konya Şehir Hastanesi'nde görevli olan doktorumuza yönelik saldırı haberi ile sarsıldık. Hasta yakını  "annemi sen öldürdün" diyerek işini özveriyle yapan ve herkesce sevilen kardiyoloji doktoru Ekrem Karakaya'yı odasında silahla katletti.

"DOKTORLUK MESLEĞİNİ DE AVUKATLIK MESLEĞİNİ DE  İTİBARSIZLAŞTIRDILAR"

Burada en elzem bir diğer hususta iktidarın sağlık çalışanlarını ve hukuk çalışanlarını hiçe sayması. Çünkü en köhre avmye bile bıçakla girilemezken, hayatı önem taşıyan hastanelere, adliyelere, hukuk bürolarına isteyen kişi istediği gibi girebiliyor. Hasta yakınları korunmayan doktorlara, müvekkiller avukatlara istediği gibi saldırabiliyor. İktidar, doktorları da, avukatları da  itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Somut ve realist politikaları kasten yürürlüğe sokmuyor. Resmen avukatların, doktorların sorunlarına, katledilmesine göz yumuyor. Giderseniz gidin diyerek, önem vermeyerek doktorluk, avukatlık mesleğini hiçe sayıyor. Olan gece, gündüz, kar, kış demeden çalışan bizlere ve müşkil durumda olan vatandaşa oluyor. Türkiye'de sağlık sistemi de hukuk sistemi de gün geçtikçe çöküyor. Biz sağlıkçıların da, avukatların da, hakimlerin de, savcıların da arkasında durdukça iktidar daha da görmezden geliyor. Tekrardan hayatını kaybeden doktorumuza da meslektaşıma da Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. İktidarın da bir an önce şiddete dur diyebilecek basiretli bir politika izlemesini temenni ediyorum."şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İYİ Partili Yokuş: Asgari Ücretli'nin, Memurun Alın Teri Çalınıyor!Önceki Haber

İYİ Partili Yokuş: Asgari Ücretli'nin, M...

Amasya’da trafik kazasında 6 kişi yaralandıSonraki Haber

Amasya’da trafik kazasında 6 kişi yarala...

Yorum Yazın

Ayder oto Kiralama Rize

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar