Rize
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Murat Kurt

Murat Kurt

Mail: [email protected]

Rizespor'a "Ver Parayı Al Karayı"

Rizespor'a "Ver Parayı Al Karayı"

Rize'de Çaykur her Sene futbola ayırdığı paranın %10'luk kısmını Diğer sporlara ayırsaydı.İlimizde futbol hariç her Sene farklı Spor dallarında madalya Kazanmamız Yüksek İhtimal olurdu!

Yıllardır Trilyonlarca Lira her sene Çaykurdan Rizespor'a aktarılıyor Ama Şu ana Kadar Lig Düşüp çıkmakdan başka bir başarı elde edemedik.

80Km Yanımızdaki Futbol Takımına yardım eden bir Çaykur olmamasına rağmen nasıl Şampiyon Olduğunu Seyrettik.Üstelik Rizeli Bir Teknik Direktör İle Kendi bütçelerini kendileri Yarattılar,Bizim Gibi Rize'de Fenerium'u Zengin Yapmadılar sonuna kadar takımlarına milli bir ruhla destek verdiler,Bizdeki gibi boş stadda maç oynamadılar!!!

Rize olarak eğer futbolda bir başarı elde edemiyorsak bari diğer sporların önünü açalım...

Rizebelediye Bayan Basketbol Takımının ufak bir bütçe ile nasıl başarı elde ettiğini gördük,ilimize bu tarzda farklı branşlarda spor kulüpleri gereklidir bu bağlamda'da iş Rize ili bünyesindeki Resmi Kurumlara Düşmektedir!

Örneğin Rize il özel idare Bünyesinde Bir Güreş Kulübü,Rize Maliye Bünyesinde Bir Voleybol Takımı,Rize Orman Müdürlüğü Bünyesinde Bir Hentbol Kulübü Gibi... Artık Bu Kurumlar Rizede Futbol Harici Sporlara destek vermelidir.Her Sene Sonuncu Olmayı İzlemektense Rizeli gençlerimizin geleceğini garanti altına alalım ve Futbol harici diğer branşları destekleyelim!!!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar