Rize
26 Şubat, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  30.68
 • EURO
  33.14
 • ALTIN
  1997.3
 • BIST
  9045.97
 • BTC
  47101.943$

Başkan Altay: ”Şehrimize hizmet etmekten gurur duyuyoruz”

Başkan Altay: ”Şehrimize hizmet etmekten gurur duyuyoruz”
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi, KOP Kalkınma İdaresi ve Ilgın Belediyesi iş birliğiyle ilçeye kazandırılan kültür merkezi binasının açılışını gerçekleştirdi.

Kültür merkezinin hem görünümü hem fiziki altyapısıyla Ilgın’a değer katan işlerden biri olduğunu belirten Başkan Altay, 19 milyon liraya mal olan projenin hayırlı olmasını diledi. Konuşmasında birlik beraberlik vurgusu yapan Başkan Altay, ”Konya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olarak şehrin her noktasında hizmet yürütüyoruz, bu işleri keyifle yapıyoruz. Hiçbir gürültü ve çekişme olmadan, birlik ve beraberlik içerisinde bu işleri yürütüyoruz. Bizler şehrimize hizmet etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz, gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ovası Projesi (KOP) Kalkınma İdaresi ile Ilgın Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ilgın Kültür Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Açılışta konuşan Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, Ilgın’ın tarihini, doğasını, kültürünü bir adım daha ön plana çıkaracak, ilçenin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak olan Ilgın Kültür Merkezi’ni açtıklarını belirtti. Ertaş, merkezin yapımında büyük destekleri olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a ve KOP Kalkınma İdaresi Başkanı Murat Karakoyunlu’ya teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay kültür merkezinin hem fiziki görünümü hem fiziki altyapısıyla Ilgın’a değer katan işlerden biri olduğunu ifade etti.

Projeyi, KOP İdaresi ile birlikte yaklaşık 19 milyon lira maliyetle hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Altay kültür merkezinin hayırlı olması temennisinde bulunarak sözlerine şöyle devam etti: ”Büyükşehir yasasıyla birlikte ilçelerimizde aslında üç temel hedef ortaya koymuştuk. Birincisi, altyapısı tamamlanmış ilçeler. İlk olarak prestij caddeler yapılmaya başlandı. Şimdi biz Ilgın’ın en önemli altyapı eksiklerinden birisi olan arıtma tesisleri ile ilgili çok önemli bir projeyi de hayata geçiriyoruz. Yaklaşık 250 milyon lira maliyetle, Ilgın ilçe merkezinin atık sularını arıtarak, çevreye zarar vermeyecek bir hale getirilmesiyle ilgili bir proje yürütüyoruz. Şu an inşaatımız devam ediyor. İnşallah 2024 yılı içerisinde bunu da tamamlayarak Ilgın’ımızın en temel çevre sorunlarından birisini çözmüş olacağız.”

Protokol konuşmalarının ardından bünyesinde 4 adet dükkan, bebek ve çocuk kütüphanesi, fuaye alanları, 400 kişilik çok amaçlı konferans ve sinema salonu bulunan Ilgın Kültür Merkezi hizmete açıldı.

Hibya Haber Ajansı

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!