Rize
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3

KAMU ÇALIŞANLARI ŞİDDETE UĞRUYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KAMU ÇALIŞANLARI ŞİDDETE UĞRUYOR
Abone ol

Doktoru dövüyorlar,

Öğretmeni dövüyorlar,

Polisi dövüyorlar,

Avukatı dövüyorlar,

Memuru Dövüyorlar…

 

Gün geçmiyor ki basında bir kamu çalışanının saldırıya uğradığı haberi olmasın. Son zamanlarda kamu çalışanlarına karşı şiddetin boyutu artıyor. Bilindiği üzere en son Konya’da yaşanan olayda Dr. Ekrem KARAKAYA görevi başında saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti. Doktorumuza Allah’tan rahmet ailesinin, sağlık camiasının ve ülkemizin başı sağ olsun. Bu vahim olay kamuda şiddeti bir kez daha gün yüzüne çıkardı.

 

KAMU ÇALIŞANLARI ŞİDDETE UĞRUYOR

 

Öğretmen veli ve öğrencisi tarafından, Polis milletvekili tarafından, doktor hasta ve hasta yakını tarafından, avukat müvekkili tarafından, memur amiri ve vatandaş tarafından şiddete uğruyor. Bu olayların birçoğu medyaya yansımadığı için yokmuş, olmamış sayılıyor. Peki nereye kadar görmemezlikten geleceğiz, insanlar yaşamını yitirdiği zamanımı bekliyoruz. Kamu çalışanlarına uygulanan şiddete dur deme zamanı gelmedi mi?

 

 

 

KAMU MESLEKLER İTİBARINI YİTİRİYOR

 

Maalesef devlet çalışanı imajı halkın gözünde itibarını yitirmiş durumda. Özellikle öğretmen, polis, asker ve doktor denildiğinde akan suların durduğu ülkemizde artık insanlar, bu meslekleri icra edenleri “vergimle maaşını ödüyorum, yapacak elbet” diyerek aşağılıyor ve hor görüyor. Hiç kuşkusuz bunun sebebi; kamu çalışanlarını halkın gözünde para düşkünü gösteren yayınlar ve algı çalışmalarıdır.

Bağımsız kamu sendikaları konfederasyonu (BASK) olarak mesleklerin itibarını geri kazandırmak, kamu çalışanının daha güvenli daha temiz ve ekonomik olarak daha rahat bir yaşam sürmesi için , tüm algı ve olumsuz haberlere karşı mücadelemize devam ediyoruz ve edeceğiz.

VERİLEN CEZA PARAYA ÇEVRİLMESİN

Kamu çalışanlarına uygulanan şiddete karşı cezalar caydırıcı olmadığı gibi, kamu çalışanını korumaktan da aciz bir yapıya sahiptir. Özellikle verilen cezaların paraya çevrilmesi kamuoyunda derin yaralar açmaktadır. Kamu çalışanlarının maruz kaldığı şiddete karşı verilen cezalar paraya çevrilmemeli, hapis cezası geriye bırakılmamalıdır.

Kamu çalışanlarına uygulanan şiddeti bir kez daha kınıyorum. Kamu çalışanlarına yapılan şiddetin son bulması umuduyla, sevdiklerinizle sağlık ve huzur dolu bir bayram geçirmeniz dileğiyle Kurban Bayramınız Mübarek olsun.

Alim GÜLDİKEN 

TEÇ-SEN Rize İl Sekreteri 

BASK Rize Temsilcisi


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çaykur Rizespor Koray Altınay ile anlaştıÖnceki Haber

Çaykur Rizespor Koray Altınay ile anlaşt...

İYİ Partili Yokuş: Asgari Ücretli'nin, Memurun Alın Teri Çalınıyor!Sonraki Haber

İYİ Partili Yokuş: Asgari Ücretli'nin, M...

Yorum Yazın

Ayder oto Kiralama Rize

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar