Kimlik Kartı Değişim Süreci Devam Ediyor
İçişleri Bakanlığımızca, nüfus cüzdanlarını Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları ile değiştirmemiş vatandaşlarımızın 2024 yılı sonuna kadar kimlik kartlarına kavuşturulması hedeflenmektedir.
Bu kapsamda ilimizde önemli bir adım atıldı ve 1429 vatandaşımız kimlik kartı değişimi gerçekleştirdi. Ayrıca Kalkandere L Tipi Kapalı Ceza ve Tutukevinde bulunan 523 hükümlü/tutuklunun kimlik kartı yenileme başvurusu alındı.
Henüz nüfus cüzdanlarını Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı ile değiştirmemiş olan vatandaşlarımızı, 2024 yılı içerisinde değişim yapmaya davet ediyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızın gerekli belgelerle birlikte en yakın nüfus müdürlüklerine başvuruda bulunmaları önem arz etmektedir.
Kimlik kartı değişimi, daha güvenli ve modern bir kimlik doğrulama sistemi sunmak amacıyla yapılmakta olup, vatandaşlarımızın bu sürece katılım göstermesi büyük önem taşımaktadır.
Yorum Yazın
E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişdir.