Rahmi Metin, Rize Belediye Başkanlığını Yeniden Kazandı
Rize'de yapılan yerel seçimlerin kesin olmayan sonuçlarına göre, AK Parti adayı Rahmi Metin, Belediye Başkanlığı görevini tekrar kazandı. Seçim sonuçlarına göre yüzde 54,7 oy oranıyla Türkiye genelinde birinci olan Metin, seçmenlere teşekkür etti.
Yeniden göreve seçilmesinin ardından bir açıklama yapan Metin, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini tekrar göreve layık görmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Metin, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Yerel yönetimlerin muhasebesi 5 yıl sonra yapılıyor. Biz de 5 yıl boyunca yaptığımız hizmetleri Rizeli seçmenlere anlattık. Seçim sonucunda bize destek veren tüm 46 mahalleye teşekkür ediyoruz. Yeni dönemde de bütün mahallelerimize eşit ve adaletli bir şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Yüksek oy oranıyla tekrar seçilmenin bizlere büyük bir sorumluluk yüklediğinin farkındayız."
Rize halkının hizmetlerini ödüllendirdiğini belirten Metin, "Meclis üyelerimizle birlikte durmadan çalışacağız. Rize'yi 'Türkiye Yüzyılı'na hazırlamak için Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güçle, yeni döneme daha aşkla ve şevkle başlayacağız. Rize'yi refah düzeyi yüksek, konforlu ve yaşam kalitesi yüksek bir şehir haline getirmek için azimle çalışacağız." şeklinde konuştu.
Rahmi Metin'in yeniden Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte, Rize'de yerel yönetimdeki hizmetlerin aynı kararlılıkla sürdürülmesi bekleniyor.
Yorum Yazın
E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişdir.