Rize'de Silah İmal ve Ticaretine Yönelik Operasyon: Bir Kişi Gözaltında
Rize İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri tarafından, 14 Mayıs 2024 tarihinde Güneysu ilçesinde düzenlenen operasyon neticesinde, silah imal ve ticaretine yönelik önemli bir çalışma gerçekleştirildi. Yapılan titiz araştırma ve takipler sonucunda bir silah atölyesine baskın düzenlendi.
Baskında ele geçirilen malzemeler şöyle sıralandı:
1 adet silah atölyesi, 1 adet IXI10 marka sabit elektrikli matkap, 1 adet PATENT 68589 ibareli sabit mengene, 1 adet taş torna makinesi , 1 adet ayaklı sabit elektrikli matkap , 1 adet sabit elektrikli taşlama makinesi , 26 adet dinamit lokumu , 3 adet elektrikli fünye , 3 küçük kutu içerisinde barut , 34 adet yay , 14 adet namlu , 8 adet kabze kapağı , 8 adet şarjör , 1 adet tabanca tetiği , 5 adet tabanca iğnesi , 4 adet yan tutucu pim , 131 adet çeşitli ebatlarda tabanca fişeği, 3 adet boş kovan
Operasyon kapsamında bir şüpheli gözaltına alınarak adli işlemleri başlatıldı. Ele geçirilen 26 adet dinamit lokumu, 3 adet elektrikli fünye ve barut, Rize İl Emniyet Müdürlüğü PAMİT ekibi tarafından güvenli bir şekilde imha edilecektir.
Rize İl Jandarma Komutanlığı, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla suç ve suçlularla mücadeleye kararlılıkla devam etmektedir.
Yorum Yazın
E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişdir.