RizeTrabzon Minibüs Şoförleri Seslerini Duyurmak İçin Eylem Yaptı
RizeTrabzon güzergahında faaliyet gösteren minibüs şoförleri, yaşadıkları soruna dikkat çekmek ve haklarını savunmak amacıyla dikkat çeken bir eylem gerçekleştirdi.
RizeTrabzon dolmuş durağında bir araya gelen SS 10 No'lu Minibüs Kooperatifi üyeleri, sorunlarına dikkat çekmek için 10 dakika boyunca araç kontaklarını kapattılar. Gecikme dolayısıyla araçtaki yolculara özür dileyen şoförler, tatlı ikramında bulunarak sorunlarını anlattılar.
Hatta, yaşadıkları sorunlara karşı daha güçlü bir tepki göstermek amacıyla 41 şoför, konvoy halinde şehir turu attı.
Kooperatif Başkanı Birol Bektaş, yaptığı açıklamada, RizeTrabzon hattına kayıtlı 82 plakadan 41'inin pandemi dönemindeki yolcu azalması nedeniyle askıya alındığını belirtti. Bektaş, 41 minibüsle ulaşımın sağlandığını ifade ederek, "Servis adına buraya gelip taşımacılık yapıyorlar korsan minibüs olarak. Oysa biz pandemide işler azaldığı için araç sayımızı düşürdük. Bunu fırsat bilerek taşımacılık yapmaya çalışanlar korsan yolcu taşıyorlar." dedi.
Bektaş, haksız kazanç elde edildiğini ve kooperatif üyelerinin vergi ödediğini vurgulayarak, yetkililerden sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını talep etti. Ayrıca, hukuki yollara da başvurduklarını ifade etti.
Minibüs şoförleri, yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve haklarını savunmak için verdikleri mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerini belirtti.
Yorum Yazın
E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişdir.