Rize
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55

RİZE VALİLİĞİ ‘YASAK’ KARARI ALMIŞTI:ARTVİN'Lİ ÇAY ÜRETİCİLERİ VAZGEÇMEDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Abone ol
Rize’deki ÇAYKUR Genel Müdürlüğü’ne yapacakları yürüyüş Rize Valiliği’nin aldığı eylem yasağı kararıyla engellenen çay üreticileri, Topladıkları imzaları 4 kişilik heyet evrak kayıt teslim etmesine izin verildi.

Artvin'li çay üreticileri çay sezonu başlaması öncesinde istek ve taleplerini dile getiren bir imza kampanyası başlatmıştı ve 12 mayıs 2022 günü ÇAYKUR'a yürüyüş yaparak toplanan imzaları ÇAYKUR genel müdürlüğüne teslim edecekti.

Valiliğin yayınladığı bir genelge ile 12 -15  mayıs arası yürüyüş ve gösterilen yasaklanması üzerine ÇAYKUR'a yürüyüş yapılamadı fakat fındıklı girişinde karşılanan Artvinli çay üreticileri gebete sorgulaması ardından kişilik bir heyetin Rize girmesine izin verildi ve kişilik bir ekip 'in ise toplanan imzaları ÇAYKUR evrak kayıta teslim edilmesine müsaade edildi.

ÇAYKUR genel müdürlüğü çıkışında basın açıklaması yapmak isteyen heyete polisler engel olup yasak kapsamından dolayı basın açıklaması yapılamayacağını söylenerek izin verilmedi.

ÇAYKUR’a gelen 4 kişilik heyet ÇAYKUR çıkışı taleplerimiz karşılanan kadar mücadelemiz devam edecek vazgeçmedik söylemleri dikkat çekti.

“DİLEKÇEMİZİ TESLİM ETTİK”

Çay üreticisi Şenol Çelik şunları söyledi:

“Günlerdir Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun illerinde çay üreticilerinin sorunlarının yer aldığı bir imza kampanyası başlattık. Dört koldan düzenleyeceğimiz bir yürüyüşle bugün ÇAYKUR önünde buluşup topladığımız imzaları ÇAYKUR yetkililerine iletecektik.

Bu açıklamamız sonrası Rize Valiliği adeta olağanüstü hâl ilan ederek çay üreticilerinin yürüyüşüne izin vermeyeceklerini, her türlü eylemi yasakladıklarını açıkladılar. Biz de bu yasakları tanımıyoruz dedik yürüyeceğiz dedik ve yürüdük. Rize girişinde Fındıklı ilçesinde polis önümüzü kesti ancak biz ısrarla bu imzaları yetkililere ileteceğiz dedik ve bugün burada bu topladığımız ve taleplerimizin de yer aldığı imzalı dilekçemizi teslim ettik. Mücadelemize devem edeceğiz. Taleplerimiz yerine gelene dek susmayacağız.”

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Samsun Büyükşehir Belediyesi Ladik’e GES kuracakÖnceki Haber

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ladik’e GES...

Samsun’dan kısa kısaSonraki Haber

Samsun’dan kısa kısa

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar