Rize
23 Nisan, 2024, Salı
 • DOLAR
  30.68
 • EURO
  33.14
 • ALTIN
  1997.3
 • BIST
  9045.97
 • BTC
  47101.943$

ÇAYKUR RİZESPOR İRTİFA KAYBETMEYİ DURDURMALI!

24 Şubat 2024, Cumartesi 01:39

Süper ligin 27.haftasının açılış maçında Çaykur Rizespor, deplasmanda Samsunspor’a 3-0 mağlup oldu. Daha müsabaka bitmeden futbolun ehli olan olmayan hemşerilerimizin sosyal medyadan takımı, hocayı, yönetimi yerden yere vuran paylaşımlar yapmaya başladılar.

Gönül elbette galip gelmeyi, yenilmemeyi, başarılı olmayı arzu ediyor ama gerçekçi de olmak lazım.  

Sezon başını hatırlayalım; takımın başına Konyaspor’da kendini ispatlamış bir hoca İlhan Palut var ama yönetimin yapamadığı transferle başladığımız ligde kümede kalabilmeyi başarı görüyorduk. Sonra eğrisi doğrusuna geldi, diğer takımlar takım olabilmekte gecikince yeşil mavililer sürpriz puanlar alarak üst sıralarda yer buldu. Kadro derinliğine, oyuncu ve oyun gücümüze bakmadan hemen havaya girildi; Avrupa hedefi konuşulmaya başlandı! 

Gerçeklikten uzaktı, daha ikinci yarısı vardı ligin... Önceki yıllarda ilk yarı sıralamada berbat olan durumumuzu devre arası yaptığımız takviyelerle ikinci yarı toparlar ligde kalmayı başarırdık. Ama bu kez devre arasında yönetim aynı performansı gösteremedi ve ilk yarıdaki performansın çok gerisinde kaldık. Halen ligde 6.sıradayız ama 20 takım arasında en kötü averaja sahip 4. Takım olmamızda istikrasızlığımızı ve takım ol(ama)ma kalitemizin göstergesi!

Çaykur Rizespor ilk yarıda 19 müsabakada 29 puan toplarken puan ortalaması 1,52 iken ikinci yarının 8 haftasında 0.88 ortalama ile sadece 7 puan toplayabildi. İkinci yarıda elde edilen oran ligde kalabilmek için çok yetersiz, bereket versin ilk yarıda toplanmış puanlarla lig sonunda 45 puan barajını yakalayıp karalar bağlamayı seneye bırakabileceğiz.
Ama çantada keklik değil!

Esprisi bir yana ligin dibindeki İstanbulspor haricinde düşecek diğer 3 takım için çok aday var. Sondan ikinci sıradaki 25 puanlı Konyaspor’la 6. Sıradaki Çaykur Rizespor arasında sadece 11 puan fark var. Üç puanlı sitemde takımların sıralamadaki yeri aşağı veya yukarı hızla değişebiliyor. Örneğin sezon başı ilk üçü zorlayan Adana Demirspor, yine ligin başlarında dibe demir atmış Samsun sporun bugün 1 puan gerisinde. 

Küme düşer denilen Samsun, ikinci yarı ile beraber takım olmayı başarıp puanları toplamaya başladı. İlk yarının sonunda Samsunspor 18 puanla 17.sırada, Çaykur Rizespor 29 puanla 6. sırada idi. Arada ki 11 puanlık fark, 8 haftada 3 puana kadar indi. Aynı şekilde düşme havuzundakilerle de aramızdaki makas daraldı ama takımların birbirleriyle oynayacakları maçlar var ve hepsi birden çıkışlarını sürdüremezler. Çaykur Rizespor yine de işi sağlama bağlamalı, son haftalarda kabus görmemek için 2-3 müsabakayı galibiyetle kapamayı başarmalı.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum