Rize
24 Mayıs, 2024, Cuma
 • DOLAR
  30.68
 • EURO
  33.14
 • ALTIN
  1997.3
 • BIST
  9045.97
 • BTC
  47101.943$

CHP GEÇİCİ KAPATILMALIDIR

06 Şubat 2024, Salı 23:20

Normal Demokrasilerde ,iktidarların seçimle işbaşına gediği ülkelerde, Seçmen iktidarları genelde yaşam kalitelerine göre tercih ederler.             İleri demokrasilerde ve 2000 öncesi Türkiye'de bu şekilde idi.

       Sevelim sevmeyelim Ak Parti' nin  2012 yılına kadar Türkiye'de devrim niteliğindeki icraatları olmuş, taraflı tarafsız herkes tarafından kabul görmüştü. Özellikle sağlık alanındaki değişim devrim niteliğindeydi. 

       İlaç almak için saatlerce eczane kuyruğunda beklenen dönemden istediğin eczanenden ilaç alma dönemi.  

       Özel muayenehanelerde para saçmaktan Hastanelerde randevulu ve kaliteli meyane dönemine geçiş.

        Ücretli kesimin hayal dahi edemediği ev ve araba sahibi olmak için, çok uygun ve aylık gelirleri ile taksitlerini rahatlıkla ödeyebildiği bir dönemlerdi.

      Ak partinin devrim niteliği ile halkın yaşam şartlarını iyileştirici atılımlar yaptı.

      VE ANÇAK

       Son yıllarda özellikle 2012 yılından sonra helaki Başkanlık sistemi ile beraber,  ekonomik anlamda vatandaşın çektiği çile herkesin malumu. İktidar da zaten sıkıntıları kabul ediyor.

      Özellikle ücretli kesim gerçekten perişan. Ev araba almak hayal. Hastanelerde Randevu aylar hatta yıl sonra verilir hale gelmiş.

      Kamu otoritesi zaafa uğramış. Yetkiler karmakarışık. Belediyeler adeta ayrı bir cumhuriyet kafalarına göre takılıyor.

       Kılık kıyafet başta olmak üzere ,kamuda bir dağınıklık gözler görülür hale gelmiş. Bizim adamamız tamam da ,bizim adamımız liyakat sahibi ise bizim adamamız olsun. Yoksa, Devlet adabından yoksun şahsiyetleri kamuda görev verip kamu düzeninin yıpratmanın hiçbir anlamı var mı? Yok. 

     Maalesef kamuda durum başlı başına bir sorun haline gelmiş.

   Bütün bu olumsuzluklara karşı ,normalde siyasi iktidarlar kim olursa olsun iktidardan düşer veya oy oranı yerle bir olur fakat Ülkemizde olmamasının nedeni nedir?

       EVET NEDİR NEDENİ, NUSKAMI YAPILIYOR.

      Anlaşılıyor ki, Türkiye'de CHP gerçeği bu tezi işlemez hale getiriyor.

      O kadar güven vermeyen bir parti ki, Halk çektiği tüm olumsuzluklara rağmen CHP ye güvenmiyor. Oy vermiyor.

    20.BİN TL. Ev kirası olan bir ülkede emekliye 10 bin TL maaş verilmesine rağmen, o emekli Ak Parti'den vazgeçmiyor.

     Bu akademik olarak üniversitelerde araştırılmalı TEZ çıkarılması gereken bir konu. Bu Halk seçmen millet bunca sıkıntılarına rağmen Ak Parti'den vazgeçmiyor ise veya Daha doğrusu CHP ye güvenmiyor ise bu seçmen CHP nin  peşinden cennete gitmez.

      Onun için Vatandaşın özgür iradesi ile oy kullanabilmesi için CHP'nin, temelli olarak geçici kapatılması, Türk demokrasisi adına çok faydalı olacaktır.

    Anlaşılır değildir, Halk zaten CHP ye mesafeli oluşunu sağır sultan duyuyor görüyor da ,CHP üst yönetimi görmüyor olamaz. Ali Mahir BAŞARIR dan CHP grub Başkanı olursa ,bu halk CHP de kendini görmez göremez.

    Ne yazık ki CHP nin Yüzde yüz doğru dediğine bile, artık bu millet inanmıyor.

             CARE....

    Tek çare geçici şekilde CHP nin belli bir ara kapatılması, halkın seçmenin CHP algısının belleklerden silinmesi tek çare. SAYGILARIMLA .

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum