Rize
24 Mayıs, 2024, Cuma
 • DOLAR
  30.68
 • EURO
  33.14
 • ALTIN
  1997.3
 • BIST
  9045.97
 • BTC
  47101.943$

CUMHURBASKANININ İLİNDE BÜTÜN YATIRIMLARIN DURMASI KABUL EDILEMEZ

17 Aralık 2023, Pazar 15:59
CUMHURBASKANININ İLİNDE BÜTÜN YATIRIMLARIN DURMASI KABUL EDILEMEZ

Bu yazıyı yazmak elzem oldu.

    Cumhurbaşkanının ili deriz Cumhurbaşkanımızın hemşerisi olarak gerçekten Rize halkı olarak gurur duyarız fakat, Cumhurbaşkanının ili Rize, irili ufaklı veya daha büyük illerden bir tık fazla yatırım alabiliyor mu,  veya mevcut durma noktasındaki yatırımlarda bakanların Rize'ye bir önceliği oluyor mu? Kocaman hayır.

     İşinden dolayı veya herhangi bi sebeple seyahat yapanlar bu farkı çok rahat gözlemleyebiliyor.

      Rize ile komşu illeri mukayese edildiğinde açık net olarak görünüyor ki, Rize'de yatırım babında var olup da ,Rize'den küçük veya büyük illerde olmayan yatırımlar ne diye bakılınca , hiçbir şey ve hatta ilimizin dahada geride olduğunu görmek için kör olmak gerek.

   Kısaca mukayese edelim. Önce küçük iller.

 Rize'yi Gümüşhane veya Bayburt' ili ile mukayese edersek, hic bir yönden fazla ligimizin olmadığını görürüz, Hava limanı orada da yapılıyor ,yollar tüneller bağlantı yolları düple yollar mi sınıfta kalırız, Bayburt ile Gümüşhane ilinin Rize'den fazlalıkları var fazlalıkları, Bu küçük illerin düple yolları viyadükleri modern onlarca tünelleri, Erzurum'a Erzincan'a yapılan yolları görünce ,Rize'nin Bayburt'tan Gümüşhane'den fazlalığı sadece sokakta balık satan seyyar satıcıları olduğunu görüyoruz.

      Ya büyük iller.

       Rize'yi Trabzon'la kıyaslarsak, Trabzon da şehir hastanesi duraksamadan yükseliyor ,Zigana tüneli bitmiş ,düple yollarla Trabzon ili ile Gümüşhane âdeta öpüşüyor. Millet Bahçesi bitmiş. Kullanıma açılmış. Şehirde yapılan Dalcıklar ile metropol şehir havasında.

        Ya bizde.

   Ovit tüneli ,bir açık bir kapalı, bağlantı yolları yaratana kalmış. Ya millet bahçemiz, bakanlar gelip gidiyor benim gibi bol bol   resim çektiriyorlar lakin tık yok. Allah aşkına İlimizin Bayburt Gümüşhane ve Trabzon ili nezdinde bir fazlalığı olarak neyi var ? No, Nayır 

     Ya Samsun ili ile kıyaslarsak ki gülünç oluruz , Şehir hastanesi duraksamadan yolları ve inşaatı gece gündüz devam ediyor.

     Sonuç ne? Rize'den küçük veya büyük illerden yatırım babında devam eden işler babında hep gerideyiz.

          İlla.

      Sayın Cumhurbaşkanımız ilimize gelecek miting yapacak, halkın isteklerini duyup bu istekler doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanı Hava limanı Ovit tüneli ile Lojistik merkezi yaptıracak. İlimizdeki sıkıntıları istekleri Cumhurbaşkanına aktaracak kimse yok mu? Ak parti yetkilileri ,Sayın vekiller muhalefet dahil, Rize ilindeki duran bekleyen işleri Sayın Cumhurbaşkanına aktarmıyormuşsunuz. Görünen o ki ,bütün yatırımlar durmuş bakanlar Rize'yi önemsemiyorlar. Bence Rize'yi değil ,sizleri kale almıyorlar.

      Bakanlar Şu gerçeğin arkasına mı sığınıyor, on bir ilde deprem oldu, bütçeler oraya kaydırıldı denilebilir, tamam zaten ülkemizdeki en küçük olumsuzlukta ilk Rize ili olumsuz etkileniyor. Bu olumsuzluktan hep Rize'mi etkilenecek, üste saydığım illerde yatırımlar kesintisiz devam ediyor. Bu işlerde sizlerin beceriksizliği olmasın?

      Evet beyler, iki iktidar partisi ,bir muhalefet parti milletvekilleri sizlere sesleniyorum.

      Biz Rizelilerin gurur kaynağı olan Cumhurbaşkanımızın ili olan bu şehri, diğer illerden ayıracak eserleri, yatırımları kültürel sportif ve sosyal tesisleri devam eden işlere bütçe ayırmada diğer illerden öncelikli olduğumuzu ne zaman hissettireceksiniz.

    Belli bir yaşa ermiş olanlar sizlere sesleniyor, artık silkilmenizi siyasi geleceğinizi düşündüğünüz kadar ,bu şehri ve şehrin insanlarını da düşünmenizi bekliyor.

     Şehir hastanesinin dolgusu bitmiş neyi bekliyor? Millet Bahçesi hakeza öyle, çok gururlandığımız şehrin geleceği olan Lojistik merkez yapımı ağırdan gidiyor, İkizdere  ovit yolu Allaha kalmış, Küçük sanayi çarşısı taşınacaktı sahibi yok, Üniversite öğrencilerini bi dinleseniz bin ah işitirsiniz, ya gurur kaynağımız hava limanına bir CAT-2 sisteminin yatırımını gerçekleştiremiyorsunuz, bu yasama döneminde bütçe görüşmelerinde ilimiz sayın cumhurbaşkanımızın ili bir farkındalık bekliyor.

        Allah aşkına salaha tünelinde sahile bağlantı hattının olmaması sizleri rahatsız etmiyor mu,  Kişisel beklentilerde sivrilip bu şehirde yarım kalan, Madenli düple yolunun Çayeli ne bağlanmasını, Ardeşen'iler ise Tunca yoluna çözüm bekliyor ,Derepazarı kendirli yoluna kazma vurulmasını, ısırlık Tabiat parkının yolunun bir an önce bitirilmesini, şehrin gelecek en büyük sıkıntısı olacak SU sorununa çare olacak çözümleri meclis gündemine taşıyarak bütçe konulmasını bekliyor, sayın vekiller.

      Evet iki bin yirmi dört un bütçesi mecliste görüşülüyor, bütçeler bakanlıklara ayrılırken Rize'ye Sayın Cumhurbaşkanımızın ili Rize'ye en azından devam eden işlerin bitirilmesi noktasında bütçe koydurun sayın Vekiller.

     Kısaca Sayın Cumhurbaşkanımızın iline yakışan özlenen farkındalığı olan Rize'yi ,sizlerden Genel müdürlüklerden bakanlıklardan bekliyoruz.

     Yaşı belli noktaya gelmiş insanlar yapılan yatırımları dünya gözü ile görsün bi zahmet.

Saygılarımla.

Yorumlar

 • yorum avatar
  Emine Bayram
  17-12-2023 23:56

  Eheheeee kime diyisunuz kim işitecek bulariii onlar ancak resim çekilsun elleri indir kaldur cepleri kirk yerden doldurrr

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum