Rize
23 Nisan, 2024, Salı
 • DOLAR
  30.68
 • EURO
  33.14
 • ALTIN
  1997.3
 • BIST
  9045.97
 • BTC
  47101.943$

HAZIRA DAĞ DAYANMAZ

25 Şubat 2024, Pazar 11:38

Çaykur Rizespor Samsun deplasmanından eli boş olarak geri döndü.

12. dakikada Rize savunmasından dönen topu takip eden Samsun sporlu savunma oyuncusu fırsatı kaçırmayarak Samsun Sporun Galip gelen sinyalini vermişi oldu. 30 puanda bulunan samsun sporun amacı kendi sahasında oynadığı maçtan galip olarak ayrılarak yukarılara tırmanarak rahatlamak istiyordu. Maç sonunda istediğini üç gol üç puanla ayrılan taraf olurken Rize Spor ile arasındaki altı puanlık farkı üçe indirdi.

ÇAYKUR Rize spor son haftalarda hazırdan yemeye başladı. Stokları azalmaya başladı. Son haftalarda keseye bir şey koyamadı. ‘’Hazıra dağ dayanmaz’’ Çok eski bir atasözüdür.

İlk yarıda Samsun spor kalecisi Rize forvetlerine geçit vermedi. Samsun kalecisi Okan en az net üç gol pozisyonunu vermedi. Kalesini gole kapattı desek yerindedir diye düşünüyorum. Mükemmel kurtarışlar yaptı.

Beraber program yaptığım futbol yorumcusu Alaattin Onayın bir sözü geldi aklıma ‘’Futbolda atanda, tutanda iyi olacak’’ bu cümleyi çokça kullanırdı. İyi olursan sonuçta bence iyi olur.

Çaykur Rizespor Eylül ayından bu yana deplasmandan galip olarak dönmedi. Çaykur Rizespor’un ilk yarı pozisyonları varken, ikinci yarıda aradığı pozisyonları bulamadı.

Oyuncu değişiklerine giden Çaykur Rizespor sonuca etki edemedi. Şimdi sahasında 28. Haftada Kayseri sporu ağırlayacak buradan alacağı puanlarla tırmanışa geçmesi gerekir. Diye düşünüyorum. En azında son haftalar yaklaıyor.

Somsun spor müsabakasında Rize seyircilerinden birlikte 9781 kişi müsabakayı izlemeye gelmiştiler.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum