Rize
23 Nisan, 2024, Salı
 • DOLAR
  30.68
 • EURO
  33.14
 • ALTIN
  1997.3
 • BIST
  9045.97
 • BTC
  47101.943$

PARTİNİ SEÇ TAHSİN OCAKLI

24 Şubat 2024, Cumartesi 01:40

Çözüm süreci ülkemizde yaşanırken çalıştığım iş yerindeki arkadaşlarla Erzincan'a eğitime gidiyorduk. Yol uzun olunca her siyasi görüşe mensup arkadaşlarla siyasi münazara ediyorduk, milliyetçi görüşe sahip arkadaşlardan biri (şimdilerde önemli ilçemizin belediyesinde makam sahibi olan arkadaş) çözüm sürecinden endişeli olduğunu bölünme riskinden bahsedince, bana dönerek sen ne düşünüyorsun dedi, ben cevaben, bu ülkede bölümüme olursa MHP ile CHP in içerisinde olmadığı hic bir iktidar buna cesaret etmez edemez demiştim. Gelişen süreçte zaten bütün endişelerin yersiz olduğu anlaşıldı. 

              HAL BÖYLE İKEN 

    Ülkemizde özellikle mecliste 1990 li yıllardan başlayarak geçen haftaya kadar , bölgesel diller lehçeler ATATÜRK ün TBMM.de konuşulmasına yönelik delmeler ,bezende kara düşünceli İngiliz beslemelerinin, bu ülkenin ombudsmanı olan Mustafa Kemal ATATÜRK ü hedef alan söylemlerde eylemlerde bulunmaları, bu ülkenin huzuruna birliğine yönelik tartışmalara yol açmakta idi..

     FAKAT OÇAKLI MEŞRUİYET PEŞİNDE 

     40 küsür yıldan beri Milletvekili çıkaramayan CHP nin Rize Milletvekillide Atatürk un kurdugu TBMM'sinde ana dil adı altında Türkçe dışında dil kullanması (DEM partililerin bile kullanmadığı) duygu sömürüsü ile konuşmasına ,vay CHP Kimlere kaldın, piyangodan çıkan vekil anca bölgesine partisine bu denli zarar verebilir dedirtti.

    Bu il ve bu ilin doğusundaki bütün yurttaşlar,  devletine milletine diline bağlı ,hangi siyasi görüşte olurlarsa olsunlar milliyetçi insanlardır Sayın OÇAKLI.

     Sayın Tahsin OÇAKLI birilerine şirin görünmek için, ülkenin dilini örfünü ananelerini ve Lehçelerini Mecliste konuşacak son kişi siz olmalısınız, Birilerine mesaj yollamayın, Rize örgütüne CHP ye hiçbir katkın olmadan vekil olan siz ,tombaladan aday edildiğini unutma. En azından bu çıkışların ile CHP Rize örgütüne önümüzdeki yerel seçimlerde Hem Rize'de Hamide ülke genelinde köstek olma.Bu Nezih Rizeliler size değil, millet ittifakına oy vererek meclise yolladığını unutma. Hasbelkader seçilen kişisiniz ,siz kendi afaki düşüncenizle mecliste size oy veren insanları yok sayarak ,istediğin gibi konuşamazsın .Birilerine mesaj vererek,  bu bölge insanlarının dilini kullanamazsın .Bu ülkenin dili TÜRKÇE dır.

    Sayın OÇAKLI, Gazı Mustafa Kemal ATATÜRK ün meclisinde, nasırlı elleri öpülesi ananızı kullanarak,  Türkçe dışında mesaj veremezsin, Heleki ,bunu Rize Milletvekili kimliği ile yapamazsın.

     Karanlık İngiliz uzantılarının bu ülkenin ombusmanina dil uzattığı bi süreçte, ATATÜRK un meclisinde DEM partililerinin önde gelenlerin bile  telaffuz edemediği bu süreçte sizin verdiği mesajı bizler iyi okuyoruz, Türk milleti Karadenizliler ve bu ilin doğu insanı ülke sevdalısı vatandaşı da iyi okuyor OÇAKLI. 

   Sayın OÇAKLI,  Rize'de sandık kurulsa sizin mecliste verdiğiniz mesajı kaç Rizeli,  bırakalım Rizeliyi kaç Rize'deki CHP li ler onaylar.

   Sayın OÇAKLI, Düzgün Türkçen ile mecliste her konuşmanda bütün Türkiye'ye örnek olan Tahsin OÇAKLI lütfen partini seç, bu düşüncenle ATATÜRK ün partisinde olman CHP lilere işkence gelir.

   NOT. Sayın OÇAKLI, Çaykur işçilerinin 15 Temmuz meydanındaki mitinginde konuşma yaptın, konuşmanı çoğu kimse anlamadı, mecliste konuşmak istediğin sesinin kesildiği dili neden kullanmadın, işçilerden yoğun eleştiri var sizlere. SAYGILARIMLA.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum