Rize
24 Mayıs, 2024, Cuma
 • DOLAR
  30.68
 • EURO
  33.14
 • ALTIN
  1997.3
 • BIST
  9045.97
 • BTC
  47101.943$

RİZE DÜŞMANLARI

08 Ağustos 2023, Salı 23:19
RİZE DÜŞMANLARI

Ücret adaletsizliği, liyakatsiz atamalar, gelir dağılımının hızla bozulması, buna mukabil yüksek enflasyon toplumda infial yaratırken, toplumun bütün katmer gruplarını etkilediği gibi, basın sektörü de etkiliyor.

    Bunun yanında kısır çekişmeler, koltuk sevdalı lığı ve siyasi atışmaları da ekler isek, Anadolu coğrafyası ne yaşıyor ise, Rize'de bunun katmerlisini yaşıyoruz.

   RİZE'DE BİR BAŞKA SIKINTI DAHA YAŞANIYOR.

  Uzun yıllardan beri gelen giden üst bürokratları takip ediyorum.
   Kimler bunlar?
   Vali ler.
   Emniyet Müdürleri. 
   Kaymakamlar.
   Milli Eğitim Müdürleri VS.

   Arkadaş, ne hikmettense giden bürokratlar amirler, yöneticiler sanki  gelenlere rapor verip gidiyorlar. Gelenlere, Kimlerle oturacaksın, kimle sohbet edeceksin, kimle spor yapacaksın, kimin sabah kahvaltısına icabet edeceksin hangi iş adamının ofisinde kamp kuracaksın belli periyodik fakat sürekli iş olsun torba dolsun misali basına sürekli demeç vereceksin, Resim olmazsa olmaz, resim sürekli servis edeceksin, bazen de, caddeler de sokaklarda gezeceksin ,bu arada yalancı gülücük vatandaşa atmayı da unutmayacaksın. Sonrasını düşünme ha, böyle yaptığında bu şehrin kambur üstü  insanları ,heyetler halinde Ankara'ya çıkarma yaparlar, bir üst makama atanmanı düşünme  o iş garanti.

   Ey bu şehrin kambur üstü esnaf tüccar STÖ başkanları,iş adamları yeter artık ! Şahsi işleriniz için mi (hep ayni isimler)gelen büroları sahiplenip şehirle halkla irtibatlarini kesiyorsunuz?

    Evet Rize şehri mikro milliyetçi değildir, gelen bürokratlar kendi illeri gibi bu şehirde görev yaparlar, fakat üste saydığım şahıslar öylesine çevreliyorlar ki gelenleri iş yapamaz hale getiriyorlar. Bu şahıslarla iyi giden bürokratın makam koltuğu da bir üst makama tayinleri de garanti oluyor. Sayın iktidar partisi siyasetçileri benim gördüğümü sizler görmezmişsiniz.

    Bu şehrin yatırımları neden duruyor, İkizdere yolu, Derepazarı kendirli yolu ,Hemşin Çayeli yolu, Türkiye'de belki de tek olan Fındıklı milli takım kamp merkezi yolunun sorununu milletvekili veya Ak parti il başkanımı takip edecek, hayır hayır bu eksiklikleri takip noktası o ilin mülki amiri ve il müdürlükleridir.

   Cumhurbaşkanının ve siyasetçilerin getirdiği yatırımların kontrolü,  sıkıntıları, ödeneklerinin artırılması bu şehrin üst bürokratların işidir. Bu şehir yatırım mı alamıyor? Siyasetçi neden eleştiriliyor? İşini yapmayan bürokratların birilerine arkasını dayattığı için.

  Tabi,,,, Herkes kolayını buldu, bu şehre gelen üst bürokratlar, yöneticilerin Rize algısını bizler, Rize'deki insanlar oluşturuyor ,yeter artık, bırakın artık kendinize hizmet yapacak bürokratları sahiplenmeyi. 

 DUY BU KALEMİ ÜST MAKAMLARA GELEN,  GELECEK BÜROKRATLAR.

    İşinize odaklanın, yatırımları takip edin, Kibir ve gösterişten uzak durun, biri veya birilerinin adamı olmayın, biri veya bir grubun adamı olmak yerine halkın ve devletin adamı olun. Hizmet noktasında vatandaşı mevzuatlarla boğmayın, reisin söylemiyle kolaylaştırın, zorlaştırmayın. 

   SON OLARAK.

   Gelen bürokratlar ,bilesiniz ki bu kutsal Şehir, sizlerin sıçrama yeri değildir.

NOT: Ankara'ya heyet olarak gidenler, tayin olup  Rize'den giden burokratlara,sizlere hizmetlerinden dolayımı yüksek makamlara  atanmaları için çırpınıyorsunuz.Biraz da Türkiye'nin değişik illerinde liyakatli ilinde görev yapmak için çırpınan Rizeliler  içinde bir şeyler yapsanız.Sizi gidi RİZE düşmanları sizi.SEVGİLERİMLE.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum