Rize
26 Şubat, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  30.68
 • EURO
  33.14
 • ALTIN
  1997.3
 • BIST
  9045.97
 • BTC
  47101.943$

SAYİN AYAR'A SORUYORUM

30 Kasım 2023, Perşembe 00:54
SAYİN AYAR'A SORUYORUM

Sevgili okurlarım

Bir önceki köşe yazımda, ilimizin il mülki amirinin ve il müdürlüklerindeki atama değişikliğini ile birlikte, il de gözle görünür iyileşmelerin olduğunu, şehirde asayiş ile kurumlar arasındaki irtibatından bahsederek, şehri yöneten Vali ile kurumların eskiye göre mukayeseni yapıp, çalışkan bir zihniyetin şehre dokunuşlarını ifade etmiştik.

   Yine belirtmiştim ki: Kurumların eksileri halkın isteklerine çözüm odaklı cevap verememeleri Ak Parti il Başkanı ve yönetimine çıkarılıyor sa, bu atamalardan sonra bir başarı var ise, bu başarı yine Ak Parti il Başkanı Hikmet AYAR ve yönetimine çıktığını belirtmiştim.(tabi bazı çevreler bazı hesapları olduğundan,  ne ifade ettiğimi anlamamış olabilirler). 

      Evet il müdürleri ve mülki amirler nasıl görevden alınır atanır kanunlar çerçevesinde ve teamüllerle bellidir.

      Bi şehrin iktidar partisinin il Başkanının ve iktidar milletvekilinin haberi ve onayı olmadan,  herhangi bir şehirde taş yerinden oynamayacağını bilmek için kâhin olmaya gerek yok. .Hal böyle iken .

      SSK kurumu Müdürü BAKIRCI nin görevden alınma nedeni, Ne idi, secim propagandası yapan çalışanını görevden el çektirmediği, Müdür BAKIRCI nin kurum çalışanlarına mobbing uygulaması idi. Bu nedenlerle BAKIRCI görevden alınmıştı .Ben şahsen,  seçimlerde aktif propaganda yapan bir çalışanı görevden almadığı için Başarılı görev yapan BAKIRCI yi kınayıp görevden alınmasını uygun görmüştüm. """"Neden Altta bu konuya gelecek."""""

         GELELİM BÜYÜK FIYASKOYA...

     Gecen yazımızda ne demiştik, bir şehirde il müdürleri atamalarında mutlak o şehrin iktidar partisi il Başkanının ve milletvekillerinin haberi olur ,bizzat kendileri ilgili bakanlıklarla bu atamaları gerçekleştirir. """"Böylemi olmalı hayır, ülkemizde sistem böyle işliyor ne yazık kı """"

      İl kültür ve Turizm eski Müdürü İsmail HACIOĞLU hakkında eleştirisel çok yazı yazdım (Günahkârım) görevden alınarak Valilik emrindeki atom karınca ismi takılan Esra ALEMDAROĞLU dönemin milletvekili ve valisinin önerisi ile İl kültür turizm Müdürü olarak atandı.

    Müdüre hanım icraatlar yerine ne yaptı ,kendi dünyasındaki üç beş kişilik arkadaş grubuyla kurumu yönetmeye, ikili ilişkilerinde sınıf yaratarak tahammülleri bertaraf ederek kendince bi hava yaratarak, âdeta beni bu koltuğa Vali ve Ak parti ile Milletvekili getirdi havasına bürünerek bu akıl tutulması ile Türkiye'de değil ,emsali dünyada görülmemiş iktidar partisine basına açık mesai saatinde   brifing verdi .Bu gücü nerden aldı, Sayın Milletvekilinden ve o dönemin valisinden.

   Esra hanımın İcraatlarına gelince, bir kez olsun Ayder de yapılan kentsel dönüşüm ile ilgili bilgi vermedi, işin sahibi kendisi olmasına rağmen, Herkesin ortak görüşü olan ilimizin geleceği Turizm dir  derken, turizm için görünen duyulan bir projesi olmadı, turistlerin ilimize fazla ziyaret yapmasına rağmen, otel,  motellerimiz boş kaldı. Soruna eğilmedi. Nedeni, insanlar köylerde, yaylalarda evlerini haftalık kiraya verdiler duymadı görmedi. 

    Üst üste konulduğunda başarısız olan Esra ALEMDAROĞLU, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile görevden alındı. Samsun İl kültür turizm Müdürü atan diki bakanlık oluru ile atanması durdurul du. Nedeni belli yazmaya gerek yok.

    Ben bir önceki yazımda Hem SGK Müdürü BAKIRCI nin ve hamide Esra ALEMDAROĞLU nun görevden alınma nedenlerinin benzerlik taşıdığından,  Başarıda Ak parti il Başkanı ve yönetimine yazar Başarısızlıkta kösemde yazıp, bu değişiklikleri tasvip ederek, bazı dostların tepkisine de mazhar olan ben, şimdi soruyorum.

       Sayın Hikmet AYAR ve yönetimi...

    SGK. Müdürünün görevden alınması ile birlikte göreve kurum içinden yardımcısı atanması doğru bir tercih di. Fakat Esra ALEMDAROĞLU nun görevden alınması ile birlikteki süreçte, kurum içinden veya il deki herhangi bir ehli çalışan neden atanmadı. Kim veya kimler sizin bu tasarrufunuzu bertaraf etti. Demek ki birtakım eleştirilerde sizi kral ilan edenlerde yanıldı.

     Valilik Oluru ile atama yapılması dururken, devreye kim veya kimler girdi ki, bakanlık Oluru ile bu geri dönüş sağlandı. 
      
      Bu atama ile birlikte şehirde konuşulan, sizleri bertaraf eden bir milletvekilimizin girişimleri ile mi bu geri dönüş gerçekleşti.

      Partide birkaç başlıklı bir yapılanma mı var.

     Bu atamada 1872 metre karedeki kiracıların parmağı derinliği var mı?

    Sayın Cumhurbaşkanını bile yanıltıcı bu geri dönüşü gerçekleştiren güç kudret kim.

     Sayın SGK Müdürüne haksızlık olma dimi. Aynı mobbing uygulaması, siyasetin içinde olunması iki kurumda benzerlik taşımasına rağmen bu kayırmacılık da ki güç nereden geliyor.

    Sayın Hikmet BAŞKAN bu partinin genel başkanı ile siyaset yapan iki kez bu şehirde il Başkanlığı, milletvekilliği yapan sizlerin bu geri döndürülmedeki atama ile ilgili sizleri yok sayılmanız ,karizmanızın çizilmesi anlamı taşımıyor mu. 

     Bu sorularıma cevap bekliyorum Sayın AYAR. 

      NOT: Her şeyin yolunda gittiği Şehrimizde çomak sokmayın. Burnuma bi kurum hakkında iğrenç pis kokular geliyor. Lütfen gereğini yapınız. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum